Jsme oficiálním distributorem nejmodernějších tiskáren na světovém trhu.

Arcon Machinery a.s.

Termotransferový tisk

Termotransferový tisk

Úvod > Tiskové technologie Inkjet​​ > Termotransferový tisk

Termotransferové tiskárny Domino V-Série

Termotransferové tiskárny (TTO) V-Série společnosti Domino jsou schopné tisknout variabilní údaje, čárové kódy a obrázky v kvalitě 300 dpi na flexibilní balicí folie a etikety v široké škále výrobních a balicích aplikací v potravinářských, farmaceutických a průmyslových odvětvích.

Termotransfer je již nyní dobře zavedená technologie pro kódování flexibilních obalů, ale díky její vynikající schopnosti a technologickým pokrokům, které ji činí cenově dostupnější, v dnešní době získává široké uznání jako náhrada za starší, nedigitální technologie, včetně horké ražby a válečkových aplikátorů kódů.

TTO tiskárny společnosti Domino jsou schopné tisku variabilního textu (v jakémkoliv snadno čitelném písmu TrueType), grafiky, čárových kódů a 2D kódů na balicí folie a etikety.

Termotransferová tiskárna Domino V120i

Hlavní výhody

Nejnižší celkové náklady na provoz

– díky prvkům i-Tech snižujícím spotřebu pásky a dobu prostojů

Jednoduchá a bezchybná obsluha

– prostřednictvím QuickStep, našeho prvotřídního uživatelského rozhraní

Jednoduchá integrace

– umožňuje rychlou a efektivní instalaci či výměnu stávajících TTO kodérů

Všestranný výkon

– dokonalé přizpůsobení vaší aplikaci

Princip činnosti

K tisku dochází umístěním termální pásky mezi ohřívanou tiskovou hlavu a značený podklad. V momentě kontaktu těchto tří položek přejede tisková hlava po celé délce pásky i podkladu. Teplo z tiskové hlavy prochází skrz pásku, čímž se na její spodní straně roztaví a uvolní inkoust. Inkoust přilne na podklad, rychle se ochladí a vznikne tak permanentní potisk.

Tisková hlava se obvykle skládá ze 300 individuálně řízených miniaturních topných tělísek na každých 2,5 cm její šířky. Tištěný obraz je vytvořen rychlým spuštěním (zahřátím) a vypnutím (ochlazením) těchto topných tělísek, zatímco se tisková hlava pohybuje po pásce. Software je použit k převedení tištěného návrhu na signály ovládající tiskovou hlavu. Tiskárny TTO pracují ve dvou režimech v závislosti na tom, jak se tisková hlava pohybuje vůči pásce a podkladu – přerušovaném a kontinuálním.

Veškeré tiskárny Domino V-Série jsou schopny tisknout v obou režimech.

Kontinuální režim

V kontinuálním režimu se podklad pohybuje kontinuálně. Tisková hlava je během tisku stacionární a pohybuje se podklad.

Přerušovaný režim

V tomto režimu tisku se podklad pohybuje přerušovaně. Tisková hlava je tiskárnou přesunována po podkladu, zatímco podklad je nehybný.

Termotransferové tiskárny (TTO) V-Série - Domino V120i, V220i a V320i

Termotransferové tiskárny (TTO) V-Série společnosti Domino jsou schopné tisknout variabilní údaje, čárové kódy a obrázky v kvalitě 300 dpi na flexibilní balicí folie a etikety v široké škále výrobních a balicích aplikací v potravinářských, farmaceutických a průmyslových odvětvích.

V120i
V120i
Šetří Váš čas i peníze
V220i
V220i
Zlepšení výkonu a hodnoty
V320i
V320i
Nejvyšší rychlosti v průmyslu, univerzálnost a hospodárnost

Nejmodernější průmyslové termotransferové tiskány na světovém trhu