Jsme oficiálním distributorem nejmodernějších tiskáren na světovém trhu.

Arcon Machinery a.s.

Digitální barevný tisk

Digitální barevný tisk

Úvod > Tiskové technologie Inkjet​​ > Digitální barevný tisk

Jak funguje digitální barevný tisk?

Digitální barevný tisk neboli Drop on Demand (DOD) je široká klasifikace tiskové technologie ink-jet, kde inkoustové kapky jsou vyloučeny z tiskárny pouze v požadovaném momentě. Kapky jsou zformovány vytvořením tlakového impulzu uvnitř tiskové hlavy.

Konkrétní metoda použitá ke generaci tohoto tlakového impulzu tvoří primární podkategorie DOD, a sice tepelnou a piezoelektrickou (piezo) tiskovou technologii.

V případě piezo DOD, piezoelektrický krystal podléhá deformaci po vystavení elektrickému poli. Tato deformace vytvoří v inkoustové komoře uvnitř tiskové hlavy tlakový impulz, který vytlačí inkoustovou kapku z trysky na podklad.

Hlavní výhody

Nejvyšší digitální produktivita

Nejkonzistentnější výsledky tisku

Nejkvalitnější digitální inkoustový tisk

​Nízké nároky na údržbu

Digitální barevné tiskárny N-Série

Prostřednictvím technologie piezoelektrického Drop on Demand inkoustového tisku na bázi tiskových sestav Kyocera, tiskárna N-Série kombinuje produktivitu flexotisku s flexibilitou digitálního tisku. Tím poskytuje zvýšenou ziskovost a snížení výrobních nákladů.

Tiskárna N-Série je navržena pro konzistentní tisk s rozlišením 600 dpi, aby vyhověla zvyšujícím se nárokům majitelů značek na přímější, personalizovanou komunikaci se zákazníkem. Rovněž odpovídá požadavkům na dosažení úspor skrz větší efektivitu výroby a snížení skladových zásob a odpadu.