Arcon Machinery a.s.

Charakteristika

Tisk DOD u tiskáren Domino N-Série, K-Série a C-Série

Tiskárny N-Série, K-Série a C-Série společnosti Domino využívají technologii Piezo DOD k tisku na širokou škálu podkladů za použití inkoustů na vodní bázi, olejové bázi a/nebo vytvrzovaným UV zářením. Tiskové hlavy těchto tiskáren obsahují řadu komor vyplněných inkoustem. Po aplikaci napětí do stěn těchto komor dojde k ohybu stěn směrem ven. Tato deformace způsobí pokles tlaku inkoustu a komora se naplní inkoustem ještě více. Jakmile je napětí uvolněno, stěny se navrátí do svých původních poloh a z každé vybrané trysky se vyloučí inkoustová kapka.

Tyto kapky poté hromadně vytvoří text, čárový kód, grafiku a variabilní údaje ve vysokém rozlišení na široké škále ošetřených i neošetřených médií, plastových karet a etiketových rolích.

Princip činnosti

Drop on Demand (DOD) je široká klasifikace tiskové technologie ink-jet, kde inkoustové kapky jsou vyloučeny z tiskárny pouze v požadovaném momentě. Kapky jsou zformovány vytvořením tlakového impulzu uvnitř tiskové hlavy. Konkrétní metoda použitá ke generaci tohoto tlakového impulzu tvoří primární podkategorie DOD, a sice tepelnou a piezoelektrickou (piezo).

V případě piezo DOD podléhá piezoelektrický krystal deformaci po vystavení elektrickému poli. Tato deformace vytvoří v inkoustové komoře uvnitř tiskové hlavy tlakový impulz, který vytlačí inkoustovou kapku z trysky na podklad

Hlavní výhody

  • Produktivita - provoz při lineární rychlosti až 150 m/min s rozlišením tisku 300 dpi

  • Vynikající kvalita tisku díky 500 tryskám, které tisknou v rozlišení až 600 dpi (nativní) a 1200 dpi (nominální)

  • Spolehlivost – malé množství pohyblivých částí snižuje potřebu ručních zásahů a dobu prostojů

  • Flexibilita – možnost tisku za běhu a personalizaci balení

  • Bezkontaktní tisk zajišťuje ochranu balení