Arcon Machinery a.s.

Laserové systémy Domino

Společnost Domino je průkopníkem používání uzavřených CO2 laserů a nově s přídavkem technologie vláken je jedním z největších světových výrobců této laserové technologie. Prostřednictvím výzkumu a inovace výrobků vytváří společnost Domino kódovací lasery, které se staly průmyslovovým standardem. Portfolio laserového kódování se skládá z nejmodernějších i-Tech CO2 laserů D-Série a vláknových laserů F220i.

Tato i-Tech D-Série nabízí hned několik možností napájení a je schopna kódovat téměř všechny formy sdělení (např. čitelný text, grafiku, variabilní a serializované údaje, 2D kódy) na různé podklady, včetně kartonu, skla a papíru. D-Série rovněž nabízí speciální vlnové délky pro určité plasty, jako např. PET či PP.

Nejnovějším produktem vývoje je v tuto chvíli vláknový laserový systém F220i, který obsahuje mnoho osvědčených i-Tech laserových komponentů a nejmodernější technologii vláken. F220i umožňuje trvalé značení na široké škále materiálů, jako jsou kovy, plasti či flexibilní obaly, vždy s maximální přesností a kvalitou.

Pro revoluční modulární konstrukci i-Tech D-Série a F-Série používáme inteligentní technologii, včetně patentované technologie RapidScan. Díky vynikající spolehlivosti a velmi nenáročné údržbě mají laserové kódovací systémy pozitivní dopad na celkovou efektivitu zařízení. Kódování v písmenném stylu je prováděno vždy v nejvyšší kvalitě, a to jak ve statickém režimu, tak v režimu značení za chodu.

Laserové systémy nevyužívají žádný inkoust. Z tohoto důvodu jsou šetrné k životnímu prostředí a nákladově velmi efektivní.

Princip činnosti

Značení laserovým systémem spočívá v leptání, popř. odpařování povrchové vrstvy materiálu, zanechávající trvalou a nesmazatelnou značku.

Lasery společnosti Domino (i-Tech lasery D-Série a F-Série) využívají kontinuální laserový paprsek vedený pomocí zrcadel, která jsou řízena galvanometrickými soustavami. Galvanometrická technologie umožňuje laserové kódování a značení statických i pohybujících se výrobků jakoukoliv rychlostí.


Hlavní výhody

  • Vynikající kvalita tištěného písma
  • Vysoká spolehlivost díky malému množství pohyblivých dílů a osvědčená technologie CO2 laserového systém
  • Konzistentní kvalita u stacionárních i vysokorychlostních linek
  • Tisk v libovolném směru
  • ​Neomezené grafické možnosti
  • ​Minimální údržba, díky čemuž je laserové kódování šetrné k životnímu prostředí